Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

Dental İmplant

Dental İmplant farklı farklı sebeplerle kaybedilen dişlerin yerlerine çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki titanyum alaşımdan yapılmış yapay diş kökleridir. – Türkiye Diş Hastanesi
dental implant

Diş İmplant Tedavisi!

  Diş Hekimliğinin amacı, insanlara kullanışlı, doğal ve sağlıklı bir ağız yapısı oluşturarak çene-yüz ile olan ilişkiyi doğru bir şekilde ilişkilendirip, hastaların ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir.

  Gerek çürümüş bir dişin tedavisi, gerek eksik olan dişlerin yerine konulması olsun; diş hekimi yaptığı bu tedaviler ile hastalarının sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmasını amaçlar.

  Diş kayıplarının tedavisi son 15 yıla kadar konvansiyonel yöntemlerle, köprü ve hareketli protezlerle sağlanmaktaydı. Fakat son yıllarda özellikle Dünya ile beraber ülkemizde de artan bir hızla hemen hemen her vaka da dental implant yapılmakta ve hastaların sağlıklı dişleri gereksiz yere kesilmekten kurtulmakta, özellikle total dişsizlik durumlarında yaşanılan protezi kullanamama gibi olumsuz sonuçlar ortadan kalkmaktadır.

   

Tek Diş Eksikliğinden Total Dişsizliğe Kadar Dental İmplant!

  Yalnızca tek bir dişiniz eksikse dental implant tedavisini tercih etmenizde fayda var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz. Tek bir implant yerleştirilerek üzerine isteğinize göre porselen yada zirkonyum diş yapılır.

  Birden fazla dişiniz eksik ise; dental implantlar, diş kökü vazifesi görürler ve komşu dişlerden alınan desteğe ihtiyaç duymadan protez yapılmasına imkan sağlanır. Bu sebeple birden fazla diş eksikliğinde veya sabit protez yapılamayacak, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak dental implant tedavisi ile sabit dişlere kavuşabilirsiniz.

  Total dişsizlik durumunda; geleneksel köprü ve damaklara oranla dental implantlar ile desteklenmiş, sabit veya hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bilindiği üzere bir çok kişinin damak kullanmaya alışması çok zor bir durumdur. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Halbuki üst veya alt çeneye yerleştirilecek birkaç dental implant ve bu dental implantların üzerine konulacak başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu maksimum seviyede sağlanabilir.

 

dental implant

 

 

 

 

Titanyum insan kemiğine en iyi uyum sağlayan madde olduğundan dental implantlar çoğunlukla saf titanyumdan üretilirler. – Türkiye Diş Hastanesi