Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

Diş Hekimi Korkusu

Bazı kişiler için dişhekimine gitmek çok çekindikleri hatta korktukları bir durumdur. Bunun nedeni daha çok geçmişte (özellikle çocuklukta) yaşanan kötü tecrübeler veya kötü izlenimlerdir. – Türkiye Diş Hastanesi

 

diş hekimi korkusu

Gelişen teknoloji hastaların ağrı duymaması için bir çok alternatif sunmaktadır.

    Bu nedenle günümüzde hastalar pek ağrı ile karşılaşmamaktadır. Örneğin teknolojinin gelişmesiyle dişhekimliğinde anestezi amacıyla kullanılan iğnelerin uçları bir milimetreden daha az çapları olacak şekilde (0.35-0.40 mm) yapılmaktadır. İğnenin çapının çok ince olması nedeniyle hasta çoğu zaman iğneyi hissetmemektedir. Fakat yinede endişelenen hastalar için iğne yapılmadan önce sprey şeklindeki yüzeysel anestezikler kullanılarak iğnenin hiç hissedilmemesi sağlanabilir.

    Ağrısız bir tedavinin ilk şartı

    Anestezidir. Bu nedenle iğneden korkan kişiler gerçekte çok az hissedecekleri veya hiç hissetmeyecekleri bir işlemden yani anesteziden kaçarak çok daha fazla hissedecekleri bir ağrıyı yaşayabilirler.

    Hem hastanın hem de dişhekiminin psikolojik olarak kendilerini rahat hissedebilmeleri için anestezi yapılmalı ve böylece ağrı stresi yaşanmamalıdır. Böylece tedavi daha kısa sürede ve daha başarılı olur.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!