Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

Neden İmplant Yaptırılmalı?

Dişleri olmayan fakat hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerle kullanamayan kişilerde implant, düşünülmesi gereken bir yöntemdir. Alt çenede hiç dişi olmayan total protez taşıyan hastalar; sürekli ağrıdan (vuruk), iyi çiğneyememekten ve protezin oynamasından şikayetçidirler. Bu şikayet zaman içinde proteze destek olan kemik dokunun erimesi ile daha da artar hale gelir. Bu tip hastalarda implant tedavisi yukarıdaki tüm şikayetleri ortadan kaldırdığı gibi kemiğin erimesini de durdurmaktadır. Kancalarla tutunan protezin çirkin görüntüsü, ya da köprü yapılabilmesi için sağlam dişlerini kestirme zorunluluğu, implantı tek alternatif yapmaktadır. Tek bir implantın yerleştirilmesi komşu dişleri kurtardığı gibi fonksiyonel sonuçlarında ortaya çıkmasına neden olur.   – Türkiye Diş Hastanesi
implant diş türkiye

Tedavi Sonrasında

  • Çiğneme fonksiyonunda iyileşme
  • Diş eksikliğinin giderilmesi ile Doğal görünüme yakın ağız ve çene yapısı
  • Çene Kemiği erimesinin durması
  • Yemek yiyebilmeye bağlı olarak sağlıklı ve dengeli beslenme

 

İthal İmplantın Etkisi

Kullanılan malzemenin ithal olması ve sağlıklı implant üretimi için çok yüksek teknolojiye gereksinim duyulması, tedavinin fiyatını yükseltmektedir. Döviz kurlarında gözlenen artışlar da tedavinin maliyetini olumsuz etkilemektedir. İmplant yerleştirme işleminin karmaşıklığı ve uzunluğu, hastanın diş sağlığı ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. Sonuç, büyük bir yatırım olabilir. – Türkiye Diş Hastanesi

 

İmplant Hakkında

Neden İmplant

Dişleri olmayan fakat hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerle kullanamayan kişilerde implant, düşünülmesi gereken alternatif tedavi metodlarından biridir.

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

İmplant Uygulaması Başarısı Nelere Bağlıdır?

Hastanın iyileşme gücü, Alkol Ve Sigara kullanımı, İmplantların Markası, İmplant sonrası bakım ve Hekimin Başarısı; İmplant uygulaması başarısını belirlemektedir.

implant diş türkiye

Sağlık Turizmi

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Türkiye’ye!

 

İmplant

İmplant tedavisi ile zirkonyum veya porselen kaplamalardaki gibi sağlam dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.Bu yöntemle geleneksel kaplama ve protezlere oranla çok daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlanır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronların diğer metal destekli kuronlara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonyumlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliğinin fazla olması sebebiyle doğal dişe yakın bir görünüme sahiptir..

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin rengini açma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; eski uygulamalarda dişler çekilmekteydi. Günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Ortodonti; diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE