Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

İmplant Diş

implant diş

Hastanın iyileşme gücü;

  İmplant uygulamalarında başarıyı etkileyen faktörlerin içerisinde en önemlisi hastanın iyileşme gücüdür. Genel sağlık durumu iyi olan hastaların iyileşme süreci daha kısa olmaktadır. 18 yaşını dolduran (kemik gelişiminin tamamlanması); Ergenlik çağını bitirmemiş bireylerin kemik oluşumu tamamlanmamış olur. Bu durumda implant yapmak sakıncalıdır. Bu yaşlarda diş kaybedilse bile yer tutucular kullanarak kemik oluşumunun tamamlanması beklenmelidir.

  Alkol Ve Sigara Kullanımı;

  Sigara kullanımının ağız içerisinde dokularda oluşan bakteri plağına zemin hazırlayarak, enfeksiyon riskini arttırması ve Sigaranın karbonmonoksit ve toksit etkilerine bağlı olarak, implantın kemikle bütünleşmesi olumsuz yönde etkilenir. Ayrıca yara iyileşmesi gecikir ve kanlanma az olur. Bu sebeplerle; sigara kullanan implant hastalarının, tedaviden 15 gün önce ve tedavi olduktan sonra 1 ay kadar sigarayı bırakmaları ya da azaltmaları özellikle önerilmektedir.

  İmplantların Markası;

  İmplant uygulamasının başarılı olması markasından daha çok, hekimin başarısı ve hastanın çene kemiğinin kalitesine bağlıdır. İmplant markalarının operasyondaki başarı oranları %90 civarında olsa da bazı özel implant markaları ar-ge’ye ayırdıkları yüksek bütçeler sayesinde hastaya ve hekime kolaylıklar sunan implantlar üretmektedir. Bu implantlar hızlı iyileşme süreleri sayesinde hastaya avantaj yaşatırken, üst yapıları eklemek için daha gelişmiş bağlantı şekilleriyle de diş hekimine kolaylık ve sağlamlık sunmaktadır.

 

  İmplant Sonrası Bakımı;

  İmplant uygulamasının başarılı olabilmesi için hastanın genel sağlık durumunun iyi olması ilk şarttır. Sağlık durumu ve kemik yapısı müsait olan hasta yeterli iyileşme potansiyelini taşımaktadır. Hastaya doğru teşhisin konulması ve implantın özenle seçilmesi hekim ve hasta açısında oldukça önemlidir. Başarıyla sonuçlanan implant uygulamasından sonra implantın temizlik ve bakımının doğru yapılması çok önemlidir. İmplant hastasının cerrahi işlemden sonra hekimin tavsiyelerine uyması yüksek önem taşımaktadır. Az da olsa yaşanan İmplant kayıplarında hasta hatalarının payıda yüksektir. 2 saat bir şey yememek, 24 saat sigara içmemek, sıcak ve sert gıdaları 24 saat tüketmemek v.b. gibi önemli tavsiyelere mutlaka uymak gerekmektedir.

  Hekimin Başarısı;

  Yüksek fiyatlardaki implantların başarı oranı yüksek olur diye bir kaide yoktur. İmplantın başarısındaki hekimin rolü çok önemlidir. Hastanın iyi muayene edilmesi, çene kemiğinin durumunun iyi saptanması, implant yapılacak olan kliniğinin steril ve eksiksiz olması, kemik yapısına göre doğru ölçülerdeki implantın seçilmesi ve implantın açısının doğru ayarlanması ilk aşamada hekimin başarısını belirleyen unsurlardır. İmplantın asıl başarısı ise uzun vadede ortaya çıkmaktadır. İmplantın başarısında söz edebilmek için, üzerine yük geldiği zaman vereceği tepki çok önemlidir. Bu da bize implantın üzerine sonradan yerleştirilen yapay diş (protez) yapımının ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. İmplant üstü protezlerin planlamaları titizlikle yapılmalı, kemik içerisindeki titanyum implanta aşırı yük getirecek uygulamalardan kaçınılmalı ve protezin yüksekliği iyi ayarlanmalıdır.

 

  implant diş

İmplant Hakkında

Neden İmplant

Dişleri olmayan fakat hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerle kullanamayan kişilerde implant ilk düşünülmesi gereken yöntemdir.

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

İmplant Uygulaması Başarısı Nelere Bağlıdır?

Hastanın iyileşme gücü, Alkol Ve Sigara kullanımı, İmplantların Markası, İmplant sonrası bakım ve Hekimin Başarısı; İmplant uygulaması başarısını belirlemektedir.

türkiye implant

Dental Turizm

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Türkiye’ye!

 

İmplant

İmplant tedavisi ile zirkonyum veya porselen kaplamalardaki gibi sağlam dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.Bu yöntemle geleneksel kaplama ve protezlere oranla çok daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlanır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronların diğer metal destekli kuronlara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonyumlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliğinin fazla olması sebebiyle doğal dişe yakın bir görünüme sahiptir..

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin rengini açma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; eski uygulamalarda dişler çekilmekteydi. Günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Ortodonti; diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE

Etiket: batıkent diş hekimi, diş hekimi batıkent, diş hekimi, batıkent diş kliniği, yenimahalle diş kliniği