Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

İmplant ameliyatı zor mudur?

Lokal anestezi ile, yalnızca dental implantın yapılacağı bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon kullanılarak implant işlemine başlanır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması, hekim tavsiyelerinin yerine getirilmesi ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci, sıkıntısız bir şekilde atlatılabilmektedir. İmplant tedavisi olmuş hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. – Türkiye Diş Hastanesi

 

türkiye implant diş

Genelde lokal anestezi mi tercih ediliyor?

    Normal şartlar altında evet. Lokal anestezi altında, bölgenin uyuşturulması suretiyle acı, sızı, ağrı hissedilmiyor. Ancak lokal anestezi alması tıbben sakıncalı hastalarda da genel anestezi (narkoz) uygulanabilir. Ancak unutmayalım; genel anestezi (narkoz) birtakım ön tetkikler gerektiren, anestezi ve reanimasyon doktorları tarafından uygulanması şart olan, hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir.

Her implant ameliyatı için hastane ortamı gerekir mi?

    Lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) altında yapılacaksa, gerekli tıbbi temizlik ve hijyen sağlandıktan sonra normal muayenehane ortamında yapılabilir. Bu operasyon, düşünülenin aksine, gerekli ortam temizliği sağlanarak, çene cerrahisi girişimleri ve implant operasyonları deneyimi olan hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde, gömülü diş operasyonundan daha kolaydır.

 

Ameliyat sonrasındaki süreç nasıldır?

    Bu sürece zor denemez ama ‘hafif sıkıntılı’ diyebiliriz. Her cerrahi yaklaşımın sonrasında cerrahinin boyutuna göre birtakım sıkıntılar yaşanması doğaldır. Basit bir dişin çekimi sonrasında bile ufak tefek sıkıntılar baş gösterebilir. Cerrahi, uygun temizlik şartlarında, konuya hakim hekimler tarafından gerçekleştirildiğine, implant operasyonu sonrasındaki süreç rahat geçer. İlk 24 saat, operasyona bağlı bir miktar ağrı olabilir. Hekimin önereceği uygun ilaçlarla bu tür ağrılar kolaylıkla giderilir. Operasyon bölgesinde 2-3 gün sürebilecek hafif şişlik dışında, implant uygulaması hastalara sıkıntı vermez.

 

Merak Edilenler

Ağız ve Diş Sağlığı Hakkında Bilgiler!