Slide background

İmplant

Tedavisi

Slide background

Diş Sağlığınız İçin

Bilinmesi Gerekenler!

Slide background

Zirkonyum Diş Kaplama

 

İmplant

İmplant; çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü olup; sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Konuşma ve çiğneme fonksiyonu açısından köprü ve protezlere alternatif bir tedavi seçeneğidir. – Türkiye Diş Hastanesi
türkiye implant

İMPLANT ÇENE KEMİĞİ İLE BÜTÜNLEŞİR

  • Son yıllarda sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemi olan implant uygulamaları sonrasında bir çok hasta aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir. İmplant üstüne yapılacak protezler için ortalama 3 ay kadar beklenmesi gerekmektedir. Bu sürede implant çene kemiği ile bütünleşir.
  • Sadece tek bir dişiniz eksik ise implant tedavisini tercih etmenizde fayda var. Çünkü, geleneksel köprü tedavisindeki gibi komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan diş tedavinizi yaptırabilirsiniz.
  • Birden çok dişiniz eksik ise; İmplantlar, diş kökü vazifesi görürler ve komşu dişlerden alınan desteğe gerek duymadan protez yapılmasına olanak sağlarlar. Bu nedenle birden fazla diş eksikliğinde ya da sabit protez yapılamayacak, arka bölge diş eksikliklerinde yapılacak implant tedavisi ile takıp çıkarmaya gerek kalmaz ve sabit dişleriniz yerleştirilir.
  • Total dişsizlik durumunda; implantlar ile desteklenmiş, sabit ya da hareketli protezler kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Damak adı verilen total protezlerin tutuculuğu zamanla azalır, kişinin yemek yemesini ve konuşmasını zorlaştırdığı gibi, ağız içinde vuruk yaparak ağrıya sebep olur. Üst ya da alt çeneye yerleştirilecek birkaç implant ve bu implantların üzerine konulacak ( topuz tutucu ya da bar tutucu) başlıklar ile total protezlerin tutuculuğu maksimum seviyede sağlanabilir.

 

İmplant Tedavisi Kaç Gün Sürmektedir?

İmplant tedavisine başlanıldığı gün implantınız yerleştirilir ve evinize geçici bir dişle gidersiniz. 3 ay sonra yapılan müdahaleler ile tedaviniz tamamlanır. Tedaviniz süresince dişsiz beklemek zorunda kalmazsınız. Yapılan implant çene kemiğiyle bütünleştikten sonra sıra protezlerin hazırlanmasına gelir. Ağız içinden alınan ölçü ve renk hedeflemesi yapıldıktan sonra protezler porselen laboratuvarlarında teknisyen tarafından gerçek dişlerinize uygun bir şekilde hazırlanır. Hasta ağzında ki denemelerden sonra son şekli verilir. Son aşamada protezler implant üzerine vidalanarak ya da yapıştırılarak oturtulur. Dişlerine kavuşan hastaya dişhekimi uyarılarını yaptıktan sonra işlem tamamlanmış olur. – Türkiye Diş Hastanesi

İmplant Tedavisi Örnek Video

İmplant Hakkında

Neden İmplant

Dişleri olmayan fakat hareketli protezleri aşırı bulantı, refleks, ileri derecede çene kemiği erimesi gibi çeşitli nedenlerle kullanamayan kişilerde implant düşünülmesi gereken yöntemlerden biridir.

İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi için tek tip bir fiyatlandırma söz konusu değildir. Çünkü implant uygulaması yapılırken çeşitli etkenler söz konusu olduğundan, bu etmenler maliyeti belirlemektedir.

İmplant Uygulaması Başarısı Nelere Bağlıdır?

Hastanın iyileşme gücü, Alkol Ve Sigara kullanımı, İmplantların Markası, İmplant sonrası bakım ve Hekimin Başarısı; İmplant uygulaması başarısını belirlemektedir.

türkiye implant

Dental Turizm

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Türkiye’ye!

 

İmplant

İmplant tedavisi ile zirkonyum veya porselen kaplamalardaki gibi sağlam dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.Bu yöntemle geleneksel kaplama ve protezlere oranla çok daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlanır.

GÖRÜNTÜLE
Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kuronların diğer metal destekli kuronlara göre üstünlüğü fazladır. Zirkonyumlar beyaz renkli ve yarı şeffaf oldukları için ışığı geçirirler. Işık geçirgenliğinin fazla olması sebebiyle doğal dişe yakın bir görünüme sahiptir..

GÖRÜNTÜLE
Diş Beyazlatma

Dişlerin rengini açma işlemidir. Dişlerinize hekim kontrolünde mavi ışık ve beyazlatma jeli kullanılarak yapılan diş beyazlatma işleminde, dişler işlem sonunda hemen birkaç ton açılabilir ve etkinliğini uzun süre koruyabilir.

GÖRÜNTÜLE
Çocuk Diş

Çocuk Dişhekimliği Dalı, 0-14 yaş arası çocukların süt dişleri ile kalıcı dişlerinin korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal gibi çeşitli etkenlerin bu dişlerde meydana getirdiği problemlerin tedavi edilerek yok edilmesini amaç edinen bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

GÖRÜNTÜLE
Kanal Tedavisi

Yumuşak diş tabakasında meydana genel hasarlarda; eski uygulamalarda dişler çekilmekteydi. Günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.Kanal tedavisi tek seans veya bazı durumlarda 4-5 seans sürebilir.

GÖRÜNTÜLE
Ortodonti

Ortodonti; diş hekimliğinin özel bir dalı olup, dişlerde ve yüzde bulunan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için ortodonti tedavileri gereklidir.

GÖRÜNTÜLE